MATERIAŁY CERTYFIKOWANE

Dzianiny są zgodne z certyfikatem OEKO -TEX (najwyższy europejski standard jakościowy)

single jersey
bawełna z dodatkiem elastanu
welur
interlock
wiskoza

Rodzaje dzianin Kastella

Wszystkim bardzo dobrze znane są podstawowe rodzaje materiałów odzieżowych. Najpopularniejsze to dzianina bawełniana i materiały sztuczne.

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę jak dzianiny powstają, a także czy do produkcji są stosowane substancje bezpieczne oraz na ich właściwości. Dzianiny naturalne i materiały syntetyczne, które są odpowiednio przygotowane, będą odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Rodzaje dzianin do produkcji odzieży sportowej

Rodzaje dzianin są bardzo różne. Każdy sportowiec powinien mieć w swojej szafie produkty z Interlock. To lekka dzianina, która zapewnia wyjątkowy komfort noszenia i zawiera same składniki naturalne. Jest bezpieczna, dlatego produkowana jest z niej również odzież dziecięca.

Świetnie sprawdzi się bawełna, która jest pozyskiwana z torebek nasiennych rośliny uprawianej w gorącym klimacie. Można z niej wykonać świetną odzież sportową. Włókna materiału uznawane są za jedne z najlepszych na rynku, ale przykładowo domieszka syntetyku może sprawić, że odzież będzie lepiej dopasowana i bardziej komfortowa.

Niewiele osób wie, że polar dzianina poliestrowa z włókien syntetycznych jest produkowany z pochodnych ropy naftowej, podobnie jak inne włókna syntetyczne w ubraniach sportowych.

Materiały naturalne, które nie wymagają dużych zabiegów pielęgnacyjnych

Welur o gruba dzianina, najczęściej jednokolorowa, która ma szerokie zastosowanie w przemyśle meblarskim. To dzianina posiadająca niepowtarzalny charakter ze względu na swój delikatny połysk. Obie strony dzianiny mają całkiem inną strukturę.

Dzianiny sztuczne to np. wiskoza, która powstaje w wyniku chemicznej obróbki celulozy drzewnej. Włókna wiskozowe są stosowane w przemyśle odzieżowym. Często porównywane do niej są dzianiny poliestrowe, które jednak nie powstają z surowców naturalnych.

Materiały odzieżowe Kastella

Dzianiny możemy podzielić m.in. na: wełnę, bawełnę, len czy jedwab. Dzianiny wełniane to włókna naturalne często wykorzystywane jako ocieplająca warstwa do produkcji okryć wierzchnich na zimę.

Inny przykład włókien naturalnych to jedwab, który możemy spotkać z domieszką poliestru. Odzież z włókien bawełnianych jest aktualnie chyba najpopularniejsza, ale na rynku pojawiła się także satyna bawełniana, wykorzystywana do produkcji np. pościeli.

NIE ZWLEKAJ, SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Szukasz sprawdzonej hurtowni dzianin w Łodzi? Jesteśmy w stanie spełnić Twoje oczekiwania – sprawdź!