wiskoza

Wiskoza to w pierwszej kolejności – jeden z najpopularniejszych materiałów na rynku zaraz obok wełny, bawełny czy poliestru, które są wykorzystywane do produkcji odzieży.

Jak powstaje wiskoza?

To materiał sztuczny, który ma właściwości antyseptyczne. Wiskoza powstaje w procesie obróbki chemicznej z surowców pochodzenia naturalnego m.in. pulpy drzewnej. Należy do grupy dzianin sztucznych, ale to dobry materiał, który przepuszcza powietrze i występuje w modnych kolorach. Jest zwiewna, nie zatrzymuje wilgoci jak poliester i nie niszczy się w praniu.

Dzianiny wiskozowe — zalety, pielęgnacja, właściwości

Wiskoza jest przyjemna w dotyku i dobrze chłonie wilgoć, dlatego jest idealna na ciepłe dni. Nie klei się do spoconego ciała jak ubrania z poliestrem w składzie. Jest wykonana z masy drzewnej, higroskopijna, delikatna, przewiewna, elastyczna i lekka w noszeniu. Podobnie jak bawełna, wełna i jedwab — wiskoza nie lubi wysokich temperatur, dlatego należy ją prać w 30 stopniach. W takich warunkach pranie będzie dla niej całkowicie bezpieczne. Lekko się gniecie, więc trzeba prasować ją na lewej stronie, aby nie zniszczyć materiału.

Dzianina wiskoza latem

Świetnie sprawdzi się latem i w dziecięcej garderobie. W przeciwieństwie do jedwabiu — upalne dni nie będą niszczyły jej włókien. To wszystko za sprawą celulozy w materiale, która zapewnia jej większą odporność — również podczas prania. Celuloza to jeden z najczęściej spotykanych biopolimerów w przyrodzie. Dzięki temu — ulubione ubrania posłużą nam nawet na kilka sezonów.

Najlepsza dzianina wiskozowa

Wiskoza przypomina naturalne dzianiny: bawełnę i len. Często łączy się ją z elastanem. Jest to jedna z dzianin, która idealnie nadaje się na upały. Produkowane są z niej t-shirty, sukienki, spódnice, spodnie, bluzki i inna odzież do użytkowania codziennego. Na rynku dostępnych jest wiele kolorów i popularnych wzorów np. w kwiaty.

Produkcja ubrań w przypadku wiskozy

Przy produkcji wykorzystuje się naturalny surowiec, mianowicie celulozę pozyskiwaną z drzew. Dlatego wiskoza jest dzianiną przyjemną do noszenia. Ze względu na swoją popularność zawsze jest dostępna na zamówienie w sklepie Kastella.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi oferowanymi przez nas rodzajami dzianin, jakimi są m.in. Bawełna z elastanem, Interlock, Singiel Jersey.

WERSJE KOLORYSTYCZNE

Każda oferowana przez nas dzianina bezpieczna dla dzieci może występować w kolorach: